Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info.


Jakub Kościółek Prezes Stowarzyszenia

dr Jakub Kościółek
Prezes Stowarzyszenia

Absolwent trzech kierunków studiów kulturowych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doktor nauk humanistycznych w zakresie kulturoznawstwa. Uczestnik wielu konferencji naukowych, autor licznych tekstów o dużej rozpiętości tematycznej – od problematyki sytuacji językowej na Ukrainie, poprzez lęk przed przestępczością generowany przez media, zagadnienia eksploatacji Holocaustu w kulturze popularnej, aż po analizę kanonicznych dzieł literatury i dramatu XX wieku, z których najnowsza to ”Konflikt w Darfurze”. Prowadzi zajęcia w Instytucie Studiów Międzykulturowych UJ. W stowarzyszeniu zajmuje się przede wszystkim promocją kultur pozaeuropejskich, koordynowaniem wydarzeń kulturalnych organizowanych przez stowarzyszenie. Jest ekspertem z zakresu zagadnień wielokulturowości oraz konfliktów międzykulturowych. Jego pasją są kultury Afryki oraz Bliskiego Wschodu.

kontakt: jakub.kosciolek@interkulturalni.pl


Jolanta Orlef Wiceprezeska Stowarzyszenia

Jolanta Orlef
Wiceprezeska Zarządu Stowarzyszenia

Absolwentka ukrainoznawstwa na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.  Związana ze Stowarzyszeniem od wielu lat, w którym zajmowała się sprawami organizacyjno-administracyjnymi oraz pełniła rolę konsultantki kulturowej. Brała udział w organizowanych przez Stowarzyszenie „Skalskich spotkaniach z wielokulturowością” jako organizatorka i jedna z prelegentek. Jako kulturoznawczynię interesują ją szeroko pojęte zjawiska społeczne osadzone w kontekście kulturowym, szczególnie sytuacja kobiet. Jej zainteresowania skupiają się głównie na poznawaniu literatury i kultury współczesnej na tyle na ile pozwala jej na to macierzyństwo. Specjalizuje się we współczesnej literaturze ukraińskiej. Obecnie na stałe mieszka w Bieszczadach, co zdecydowanie poszerza perspektywę i spojrzenie zespołu Stowarzyszenia na relacje międzykulturowe na pograniczu.

 

dr Adam Bulandra Koordynator Projektów Pomocowych i Rzeczniczych

dr Adam Bulandra
Wiceprezes Stowarzyszenia

Koordynator Projektów Pomocowych i Rzeczniczych

Radca Prawny, doktror nauk prawnych, kryminolog. Od 2003 roku teoretycznie i praktycznie specjalizuje się w prawie migracyjnym i uchodźczym odnosząc przy tym niemałe sukcesy. Pasjonuje się psychologią społeczną, socjologią i współczesnymi procesami normotwórczymi. Zwolennik afirmacji różnorodności, pełnej integracji i ograniczania sfer społecznego wykluczenia. W Stowarzyszeniu koordynuje projekty pomocowe i rzecznicze oraz czuwa nad sferą administracyjno-prawną organizacji. Radca prawny prowadzący indywidualną praktykę (www.bulandra.eu).

kontakt: adam.bulandra@interkulturalni.pl


Klaudia Wilk

dr Klaudia Wilk-Mhagama

Członkini Zespołu

Doktor nauk humanistycznych w zakresie kulturoznawstwa, absolwentka studiów doktoranckich w Instytucie Studiów Międzykulturowych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas studiów prowadziła badania terenowe w Tanzanii oraz aktywnie działała jako analityczka w Polskim Centrum Studiów Afrykanistycznych. Członkini Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego oraz współzałożycielka i członkini Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych. W przeszłości była również koordynatorką Festiwalu Afrykańskiego w Krakowie. Zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi zmian społecznych i kulturowych, a także socjologią religii. Koordynatorka projektu "Interkulturalia - promocja wielokulturowości kluczem do walki z rasizmem i ksenofobią". Obecnie przebywa w Tanzanii, gdzie oprócz realizowania się w życiu rodzinnym i prowadzenia działalności naukowej, bada możliwości rozwoju współpracy Stowarzyszenia z tanzańskimi organizacjami pozarządowymi.

kontakt: klaudiakwilk@gmail.com


Jadwiga Romanowska

 Jadwiga Romanowska

Członkini Zespołu

Najmłodsza stażem członkini Zespołu, która jednak od kilku lat blisko współpracowała i kibicowała Stowarzyszeniu. Kulturoznawczyni, doktorantka na Wydziale Filozoficznym UJ, dyplomowana instruktorka tańca. Jej zainteresowania badawcze skupiają się wokół pojęcia transkulturowości oraz tożsamości transkulturowej, a także szeroko rozumianej antropologii tańca.  Jej pasją jest taniec flamenco, który uczyniła także przedmiotem swojej pracy doktorskiej. Była zaangażowana m. in. w projekt "HATE SPEECH ALERT - przeciwko mowie nienawiści w przestrzeni publicznej".

kontakt: jadwiga.romanowska@interkulturalni.pl

 


Projekt i program Interhead.pl
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Cookies.