Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info.

25 lutego o 13:00 zapraszamy na debatę "Migranci, migracje. O czym warto wiedzieć, by wyrobić sobie własne zdanie"

25 lutego o 13:00 zapraszamy na debatę 25 lutego 2017 r o 13:00 zapraszamy na debatę "Migranci, migracje. O czym warto wiedzieć, by wyrobić sobie własne zdanie", która odbędzie się w Spółdzielni Ogniwo (ul. Pauliańska 28 - obok Teatru Barakah).

W debacie wezmą udział:
dr hab. Dariusz Niedźwiecki - Jagiellońskie Centrum Studiów Migracyjnych
Magdalena Zych - Muzeum Etnograficzne
Ewa Piekarska i Małgorzata Olasińska-Chart - Polska Misja Medyczna
Anna Strama i Alicja Vauleon- autorki tekstów w książce "Migranci, migracje. O czym warto wiedzieć, by wyrobić sobie własne zdanie", Wydawnictwo Karakter 2017, Centrum Pomocy Prawnej im. H. Nieć
Aleksandra Lipczak, dziennikarka, Inicjatywa „Witajcie w Krakowie”
dr hab. Marcin Lubaś – Instytut Socjologii UJ

Prowadzenie: dr Adam Bulandra, Stowarzyszenie INTRKULTURALNI PL

W trakcie debaty chcielibyśmy odczarować stereotypy związane z ruchami migracyjnymi, tak aby nakreślić rzetelny obraz zarówno przyczyn dla których ludzie migrują, jak i wskazać na skutki takich migracji w takich obszarach jak życie społeczne, ekonomia, demografia, czy kultura. Zastanowimy się nad źródłami obecnych ruchów migracyjnych, możliwością rozwiązania kryzysów humanitarnych je generujących oraz przedstawimy rzeczywistą sytuację panującą w krajach objętych takimi kryzysami. Odpowiemy na pytania jak oswajać migrantów w społeczeństwach przyjmujących, a im samym zapewnić możliwość integracji

Debata odbywa się w ramach konferencji "Otwarty Kraków" organizowanej przez Radną Miasta Krakowa Małgorzatę Jantos, Stowarzyszenie INTERKULTURALNI PL oraz Fundację Wspierania Kultury i Języka Polskiego im. Mikołaja Reja. 
Projekt i program Interhead.pl
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Cookies.