Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info.

INTERKULTURALIA 2015

INTERKULTURALIA 2015

Festiwal Wielokulturowy INTERKULTURALIA 2015 jest organizowany jako część zleconego organizacjom pożytku publicznego zadania publicznego przez Gminę Miejską Krakowa w zakresie „Upowszechniania i ochrony wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji”.

Idea Festiwalu Interkulturalia wyrasta z założenia, że promocja wielokulturowości jest  kluczem do walki z rasizmem i ksenofobią oraz zwiększania przestrzeni akceptacji różnorodności w środowisku lokalnym.


Podstawowym celem Interkulturaliów 2015 będzie zwrócenie uwagi mieszkańców Krakowa na  zagadnienia różnorodności kulturowej i walkę z postawami rasistowskimi i ksenofobicznymi. Planowane działania dadzą okazję mieszkańcom Krakowa, wywodzącym się z różnych środowisk i kultur możliwość spotkania i wspólnego celebrowania różnorodności, jako elementu wzbogacającego lokalne stosunki społeczne i sprzyjającego rozwojowi kulturalnemu wspólnoty lokalnej. Postawy rasistowskie są pochodną uprzedzeń i negatywnych stereotypów, których źródeł można dopatrywać w niewiedzy na temat grup o innym pochodzeniu etnicznym, rasowym czy kulturowym. Stąd tak ważna jest rola wydarzeń promujących ideę wielokulturowości i dających szansę na spotkanie się wspólnoty lokalnej z przedstawicielami odmiennych grup.

Planowane są zajęcia zarówno dla dzieci jak i dorosłych ze wszystkich grup wiekowych. Festiwal odbywać się będzie w weekend 16-18 października 2015 r. Dzięki współpracy z Centrum Języka Polskiego Varia oraz krakowskimi uczelniami w ramach projektu uda się zwiększyć uczestnictwo i zaangażowanie w projekt cudzoziemców.

Festiwal będzie miał charakter trzydniowego święta wielokulturowości, obejmującego organizację wielu wydarzeń otwartych dla wszystkich chętnych mieszkańców Krakowa, ze szczególnym uwzględnieniem całych rodzin.


Szczegółowe informacje na temat organizowanych imprez znajdują się w załączonym poniżej programie. Udział we wszytkich wydazeniach jest bezpłatny, ale niektóre wymagają uprzedniej rejestracji.

Zapraszamy!

Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Miejskiej Kraków.


Pliki do pobrania:

Program Festiwalu.pdf (Rozmiar: 1626374 bajtów)
Projekt i program Interhead.pl
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Cookies.