Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info.

Zapraszamy na spotkanie "Czarne może być Białe", 6 lipca 2017

Zapraszamy na spotkanie

Już w najbliższy czwartek (6 lipca) o 19:00 zapraszamy na spotkanie pt. "Czarne może być Białe", podczas którego odbędzie się pokaz filmu "Niebieskoocy" oraz dyskusja z Joanną Balsamską z Fundacji Polistrefa. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Prawy do Lewego, a my nad nim patronujemy. Zapraszamy do food&people Pastrami Deli, Grzegórzecka 21.
W 1994 roku profesor Jane Elliott zebrała grupę ludzi i przeprowadziła eksperyment, by pokazać mechanizmy kierujące ówczesnym amerykańskim społeczeństwem.Na spotkaniu dowiecie się kim są Niebieskoocy i jaką odgrywają rolę. Pokażemy wam godzinny zapis eksperymentu i podyskutujemy o jego aktualności.

Jane Elliott to urodzona 27 maja 1933 roku amerykańska nauczycielka, edukatorka, aktywistka i feministka. Znana ze swojego eksperymentu z niebiesko- i brązowookimi, który przeprowadziła po raz pierwszy w swojej klasie dzień po śmierci Martina Luthera Kinga. Jej ćwiczenia i eksperymenty zapewniły Elliott udział w wielu programach. Prowadzi szkolenia w największych korporacjach i jednostkach edukacyjno-administracyjnych w Ameryce i na świecie.

 

Projekt i program Interhead.pl
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Cookies.