Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info.

Prezentujemy nowe badanie integracji dzieci cudzoziemskich w środowisku szkolnym

Prezentujemy nowe badanie integracji dzieci cudzoziemskich w środowisku szkolnym Między wrześniem a grudniem 2019 roku Stowarzyszenie wraz z partnerami z Fundacji Wspierania Kultury i Języka Polskiego im. Mikołaja Reja oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie przeprowadziło analizę środowiska edukacyjnego w Krakowie w kontekście szans integracyjnych dzieci z doświadczeniem migracji. W powstałym raporcie po raz pierwszy bliżej opisano grupę dzieci migrujących w ujęciu statystyczno-demograficznym, spróbowano określić poziom wiedzy nt. wielokulturowości oraz przeanalizować kompetencje międzykulturowe pracowników edukacji, jak też dokonano twórczej ewaluacji nowych narzędzi integracyjnych, w tym pracy asystentów międzykulturowych. Raport i badanie powstało w ramach funkcjonowania Obserwatorium Wielokulturowości i Migracji - wspólnego projektu Urzędu Miasta Krakowa oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Z tym niezwykle ciekawym raportem możecie zapoznać się poniżej.

Pliki do pobrania:

OWiM - Charakterystyka Wielokulturowego środowiska Edukacyjnego w Krakowie w świetle procesów integracji.pdf (Rozmiar: 2069283 bajtów)
Projekt i program Interhead.pl
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Cookies.