Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info.

25 maj - 5 czerwca Festiwal Afrykański

Interkulturalni PL Festiwal Afrykański

FESTIWAL AFRYKAŃSKI w Krakowie to wydarzenie edukacyjno-kulturalne, poświęcone pięknu i różnorodności Czarnego Lądu. Inicjatywa zapoczątkowana 4 lata temu, przez Afrykańskie Koło Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego (AKoN UJ), co roku przybliża szerokiej publiczności ten niesamowity kontynent. Do grona organizatorów piątej już edycji dołączyły Fundacja FilmGramm, Interkulturalni PL oraz Archipelagi Kultury.

Szczegółowy program wydarzenia: www.festiwalafrykanski.pl


Festiwal rozpoczyna się 25 maja, czyli w czasie obchodów Światowego Dnia Afryki.
Tegoroczna edycja będzie wydarzeniem szczególnym. Organizatorzy Festiwalu Afrykańskiego połączyli bowiem siły z ogólnopolskim Festiwalem Filmów Afrykańskich "AfryKamera". Ten ostatni, jako jedyny w Europie Środkowo-Wschodniej prezentuje afrykański udział w światowej kinematografii. W tym roku oprócz tradycyjnych warsztatów językowych, lekcji tańca, wystaw, spotkań z podróżnikami, koncertów i dyskusji, przewidziana jest także uczta dla miłośników kina. Piąty Festiwal Afrykański w Krakowie będzie zatem jednym z największych wydarzeń tego typu w Europie!

Celem organizatorów jest prezentacja prawdziwej Afryki – pokazanie że, że Czarny Ląd to przede wszystkim życie, różnorodność, kultura i rytm. Chcemy przełamać stereotyp Afryki jako miejsca wojny, biedy, korupcji, chorób oraz filmowej pustyni, pozbawionej sztuki. Wielość filmów, spotkań, paneli dyskusyjnych, konferencji ukazuje rozwój kontynentu, jego specyfikę kulturową, twórcze możliwości i wielowiekowe tradycje. Nie wszyscy mają możliwość „zasmakowania” Afryki. My na dwa tygodnie sprowadzimy ją do Krakowa.

Festiwal Afrykański zdążył już zyskać stałą publiczność nie tylko z Krakowa, ale i z całej Polski oraz Europy. Co roku przyciąga również nowych miłośników Czarnego Lądu. Program festiwalu został tak skonstruowany, aby trafiał do jak najszerszej grupy odbiorców, od najmłodszych, poprzez młodzież akademicką, środowisko podróżnicze, entuzjastów szeroko rozumianej egzotyki, ludzi otwartych na świat i pragnących poszerzać swoje horyzonty.

Gośćmi honorowymi Festiwalu będą przedstawiciele świata dyplomacji oraz osoby medialne specjalizujące się w tematyce afrykańskiej. Publiczność festiwalu jest więc tak różnorodna jak i sama Afryka. Jest to bowiem jedno z najbardziej egzotycznych, różnorodnych i unikalnych wydarzeń tego typu w Polsce. To również doskonałe miejsce, by w przyjaznej atmosferze poznawać Afrykę, smakować jej specyfikę, wspólnie przeżywać ciekawe wydarzenia, uczyć się wzajemnego zrozumienia, szacunku, odnajdywać inspiracje, poruszać istotne tematy i odnajdywać odpowiedzi na nurtujące pytania.


Serdecznie zapraszamy!!!

Szczegółowy program wydarzenia: www.festiwalafrykanski.pl


 


Projekt i program Interhead.pl
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Cookies.