Kraków Open Your Mind Abolicja ostatni dzwonek

KRAKÓW OPEN YOUR MIND: ABOLICJA – ostatni dzwonek  

Do 2 lipca 2012 roku cudzoziemcy, którzy są w Polsce nielegalnie i niektóre osoby, które ubiegały się o status uchodźcy mogą złożyć wniosek o abolicję.  Pozytywne rozpatrzenie wniosku oznacza prawo pobytu i pracy w Polsce przez 2 lata.

Dołącz do nas 12 czerwca 2012 roku, dowiedz się więcej na temat ABOLICJI, weź udział w dyskusji i poinformuj innych!

Twoja wiedza i pomoc może pozytywnie odmienić czyjeś życie!

Program wydarzenia:

W programie: KRAKÓW OPEN YOUR MIND: ABOLICJA pokaz filmu:

„Hanoi-Warszawa” oraz spotkanie z zaproszonymi gośćmi.

HANOI-WARSZAWA

Młoda Wietnamka przedostaje się do Polski przez zieloną granicę. Teraz musi już tylko dotrzeć do Warszawy. Tam czeka na nią narzeczony, lepsze życie, tam spełnią się jej marzenia. Podróż Ahn przez Polskę to podróż przez piekło upokorzeń i przemocy. Młoda dziewczyna wyrywa się brutalnym przewoźnikom i na własną rękę, bez grosza przy duszy i bez znajomości języka, próbuje dostać się do stolicy. Jednak jej narzeczony zostaje zamknięty w areszcie deportacyjnym.

Samotna i zrozpaczona Ahn musi teraz zdecydować: dobrowolnie zgłosić się na policję albo walczyć o przetrwanie w obcym mieście.

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=0FEolnikfpg

Po seansie zapraszamy na spotkanie z zaproszonymi gośćmi:

Tuyet Pham –  Wietnamka, która od 20 lat mieszka w Polsce; Tuyet o sobie: „Jestem w Krakowie od przedszkola, to tutaj się wychowałam i dorastałam, tutaj mam najbliższych. Żyjąc na pograniczu dwóch kultur można czasami więcej zrozumieć i zobaczyć, ale jeżeli chodzi o wybór: Polska czy Wietnam? To wciąż trudne pytanie.”

Minh Quyen Nguyen – członek Stowarzyszenia Wietnamczyków w Polsce

Adam Bulandra – członek zarządu INTERKULTURALNI PL, doktor nauk prawnych, kryminolog. Od przeszło dziewięciu lat teoretycznie i praktycznie zajmuje się prawem migracyjnym i uchodźczym. Jest autorem kilkunastu publikacji związanych z tą dziedzina prawa – w tym obszernych komentarzy do unijnych instrumentów wspólnej polityki migracyjnej, przygotowanych na zlecenie Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców. Ponadto pasjonuje się psychologią społeczną, socjologią, współczesnymi procesami normotwórczymi oraz zagadnieniami kształtowania przestrzeni i ich wpływem na jakość życia w środowisku lokalnym. Jest zwolennikiem afirmacji różnorodności, pełnej integracji i ograniczania sfer społecznego wykluczenia.

Tadeusz Szczepaniak – pracuje w Polskiej Akcji Humanitarnej od kwietnia 2000 (od listopada 2006 jako dyrektor Biura Regionalnego w Krakowie). Zawodowo zajmuje się głównie Edukacją Globalną. Ukończył min.: kurs trenera Edukacji Humanitarnej, kurs „Wielokulturowa  Europa – wyzwania, zagrożenia i szanse dla Polski w XXI wieku, „Letnią szkoła edukacji globalnej” oraz szkolenie „kick4peace” poświęcone metodzie pokojowego rozwiązywania konfliktów. Edukacyjnie specjalizuje się w tematyce  dostępności do wody pitnej, Sprawiedliwego Handlu, uchodźczej (wielokrotny organizator Dni Uchodźcy w Krakowie) oraz współzależności globalnych (wieloletni koordynator projektu Szkoła Humanitarna).

Więcej informacji na:

www.kinopauza.pl

www.interkulturalni.pl

www.pah.org.pl oraz www.pah.org.pl/o-pah/328/abolicja

KIEDY: 12 czerwca 2012 roku:

GODZ. 18:00 – napisy do filmu oraz dyskusja po filmie w języku polskim

GODZ. 20:00 – napisy do filmu oraz dyskusja po filmie w języku angielskim

(szczegółowy program wydarzenia w języku angielskim dostępny na www.kinopauza.pl , eng)

GDZIE: KINO PAUZA (KNO 18), ul. Floriańska 18/5, II piętro, Kraków

WSTĘP WOLNY

KIEDY: 12 czerwca 2012 roku:

GODZ. 18:00 – napisy do filmu oraz dyskusja po filmie w języku polskim

GODZ. 20:00 – napisy do filmu oraz dyskusja po filmie w języku angielskim

(szczegółowy program wydarzenia w języku angielskim dostępny na www.kinopauza.pl , eng)

GDZIE: KINO PAUZA (KNO 18), ul. Floriańska 18/5, II piętro, Kraków

WSTĘP WOLNY

Facebook: http://www.facebook.com/events/481314658551008/?context=create