We. The Refugees: Ticket to Europe – bazująca na prawdziwych historiach gra o Afrykańskich uchodźcach została objęta naszym patronatem!

We. The Refugees: Ticket to Europe, angażująca gra RPG, poruszająca problem uchodźców gra – stworzona przez ACT Zero i wydawana przez Polyslash, została objęta naszym patronatem!
“We. The Refugees: Ticket to Europe” to przygodowy, interaktywny reportaż o uchodźcach, którego akcja dzieje się we współczesnej Europie oraz Północnej Afryce. Gra jest ilustrowana przepięknymi, ręcznie rysowanymi grafikami, a fabuła – inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Twórcy gry odwiedzili obóz Moria i przeprowadzili z uchodźcami wywiady, a usłyszane historie uczynili fundamentem gry.
Gra portretuje zjawisko tzw. “kryzysu uchodźczego” – bardzo realnego wyzwania, z którym od lat zmaga się Europa, szczególnie na swoich południowych granicach. Proces pisania poprzedziła seria wywiadów z uchodźcami, którzy poznali koncepcję gry. W tym celu twórcy odwiedzili obóz dla uchodźców Moria na greckiej wyspie Lesbos, gdzie zaprezentowali prototyp gry uchodźcom oraz wolontariuszom. Scenariusz był także konsultowany przez ekspertów z organizacji pozarządowych.