25 maja – 5 czerwca Festiwal Afrykański w Krakowie

25 maja rozpocznie się Festiwal Afrykański w Krakowie. Tegoroczna edycja będzie wydarzeniem szczególnym, organizatorzy połączyli bowiem swoje siły z ogólnopolskim Festiwalem Filmów Afrykańskich – „AfryKamera”. Przez 2 tygodnie w Krakowie prezentowana będzie nieznana większości, pozytywna strona Afryki. Czarny Ląd to nie tylko bieda, wojny i korupcja to przede wszystkim życie, różnorodność, kultura i rytm!

FESTIWAL AFRYKAŃSKI to cykliczne wydarzenie edukacyjno-kulturalne, poświęcone pięknu i różnorodności Czarnego Lądu. Festiwal rozpocznie się w tą środę – 25 maja, w dniu obchodów Światowego Dnia Afryki. Organizatorzy serdecznie zapraszają na uroczyste otwarcie, które odbędzie się o 18.00 w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W programie: występy taneczne – zaprezentuje się m.in. znany zespół Tamtamitutu, pokaz Afrofryzur, poczęstunek afrykański oraz projekcja „Ouaga Paradiso”. Film ten jest fascynującym dokumentem o czwórce afrykańskich twórców filmowych, którzy próbują – niezniechęceni licznymi piętrzącymi się trudami – realizować filmy. Jest to doskonały wstęp do poznania kinematografii afrykańskiej, której najciekawsze pozycje będzie można oglądać w ramach projekcji festiwalowych już od 31 maja w Kinie Pod Baranami.

Jak mówi Filip Kitundu, dyrektor Festiwalu – „Nie wszyscy mają możliwość <> Afryki. My na dwa tygodnie sprowadzimy ją do Krakowa”.  Ta właśnie myśl przyświecała organizatorom podczas tworzenia programu wydarzeń. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie – od warsztatów tanecznych, kulinarnych, językowych poprzez debaty, konferencję naukową, projekcje filmów, imprezę klubową, koncerty, slajdowiska, spotkania z podróżnikami oraz gry i zabawy dla dzieci. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzeń na www.festiwalafrykanski.pl

Festiwal potrwa do 5 czerwca. Gośćmi honorowymi będą przedstawiciele świata dyplomacji oraz osoby medialne specjalizujące się w tematyce afrykańskiej. Będzie to jedno z najbardziej egzotycznych, różnorodnych i unikalnych wydarzeń tego typu w Polsce. Serdecznie zapraszamy!!!

Szczegółowy program wydarzenia: www.festiwalafrykanski.pl
Filmy prezentowane w ramach Krakowskiej Afrykamery: www.afrykamera.pl