INTERKULTURALIA – LET’S MEET!

Największa impreza wielokulturowa w Krakowie

 27 października 2012

W tym roku po raz pierwszy wraz z naszymi międzynarodowymi wolontariuszami organizujemy INTERKULTURALIA – LET’S MEET.

Celem imprezy jest zaprezentowanie różnorodności kulturowej miasta. Obcokrajowcy mieszkający w Krakowie przybliżą znaczenie swojej obecności oraz wpływ wymiany kulturowej na życie społeczne, ekonomiczne i kulturalne Krakowa.  Będzie to przede wszystkim okazja do wzajemnego poznania się i przełamania negatywnych stereotypów.

Cały festiwal jest podzielony na dwie części. W ciągu dnia zapraszamy zarówno najmłodszych, jak i dorosłych mieszkańców Krakowa na warsztaty kulinarne, taneczne, językowe, zajęcia dla dzieci. W części wieczornej wydarzenia odbędzie się wielokulturowa impreza LET’S MEET z koncertem  zespołu Teddy Jr. i zabawą do bladego świtu w rytmach muzyki świata!

  Dołącz do nas na Facebook!

W ciągu dnia:

Warsztaty kulinarne: „Bon Appetit” (Karma), „Kulinarna podróż po Azji” (Yellow Dog)

Warsztaty taneczne: „Step ‘n Shout”, Andy Ninvalle (Atlantic), “Acharuli i davluri, tańce gruzińskie” Bajla Studio (Kot Karola), „Flamenco dla każdego”, Fuente de la Amapola (Kot Karola), “Latino Dance”, Ania Zemla

Warsztaty językowe i kaligrafii: „Survival Polish” i „Introduction to Polish culture” (Accent School of Polish), „Język rosyjski w pigułce” i „Język bułgarski w pigułce”  – Pick a Lang, „Podstawy j. chińskiego i sztuka chińskiej kaligrafii” – Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ „Instytut Konfucjusza w Krakowie” (Kot Karola), „Nauka kaligrafii Japońskiej” Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (Kot Karola) 

Pokaz filmu: „Tej nocy będziesz mój” Kino Pauza (cena biletu: 10zł – ulgowy/ 12zł – normalny)

Dla najmłodszych: „Simba” – warsztaty z kultury afrykańskiej prowadzone przez Karibu Polska

Zapraszamy wszystkich na bezpłatne zajęcia i warsztaty. Szczegółowy program wydarzenia dostępny tutaj. 

Zapisy na warsztaty od 16 października pod adresem: warsztaty@interkulturalni.pl W tytule prosimy podać nazwę warsztatu, w którym chcieliby Państwo uczestniczyć. Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. 

                       A WIECZOREM…LET’S MEET!  Impreza w klimacie multi-kulti                      

miejsce: klub Kot Karola, Rynek Główny 6

W programie m.in.:

od 18.00 „Multicultural Fair” – wystawa fotografii “Interkulturalni w Krakowie”, “prezentacje kulturowe”, a także wielokulturowy pub quiz. Dlaczego warto wpaść? Bo nowych znajomych nigdy za dużo, a nasza impreza będzie świetną   okazją do poznania ciekawych ludzi z różnych części świata.

Cudzoziemcy biorący udział w Interkulturaliach będą starali się w ciekawy sposób opowiedzieć o sobie, o miejscach z których pochodzą,  a także odpowiedzą na pytanie, co ich urzekło w Krakowie i co skłoniło ich do zamieszkania w Polsce – praca, rodzina, a może miłość  – ile ludzi tyle fascynujących historii.

Pokażemy też krótkie wywiady z cudzoziemcami mieszkającymi w naszym mieście oraz wystawę zdjęć „Interkulturalni w Krakowie”, ukazującą życie par cudzoziemców bądź par, w których tylko jedna osoba jest Polką/Polakiem

A od 21.30 koncert grupy Teddy Jr., holenderskiego artysty, muzyka i performera, który w swojej karierze, koncertując, przemierzył Holandię (gdzie występował m. in. jako suport zespołu New Model Army), Francję i Niemcy, by w końcu osiąść w Polsce. W swoim międzynarodowym projekcie, zlokalizowanym w Krakowie, łączy folkowe brzmienia z energią grunge’u lat 90-tych. (http://www.teddyjr.com/)

​Teddy Jr. – wokal/ gitara/ harmonijka ; Andy Baily – wiolonczela; Jacek Treptower – akordeon; Kowal – perkusja

 Szczegółowy program wydarzenia dostępny tutaj.