Spotkanie integracyjne Mama w mieście – Rodzinny grill, 19.07.2020

Zapraszamy Was do Klubu Żeglarskiego Horn Kraków –  jednego  z niewielu klubów krakowskich, posiadających własną przystań i nowoczesną bazę żeglarską. Przystań klubowa zlokalizowana jest nad  zalewem Bagry Wielkie, otoczonym pięknym kilkudziesięciohektarowym Parkiem Bagry. Jest to największy akwen  w Krakowie, którego wygląd przypomina żywcem jeziora mazurskie; pobliska plaża oraz czysta woda przyciągają krakowian do spędzenia tam wolnego czasu i uprawiania sportów wodnych.
Miejsce: Klub Żeglarski Horn Kraków, ul. Kozia 22
Od godz 14:00 czekamy na Was na trawniku przy parkingu Hornu pod namiotem – wspólnie popracujemy nad storczykami i motylami oraz spędzimy czas na grillowaniu i wspólnych rozmowach. Chętni mogą skorzystać z atrakcji Klubu Żeglarskiego.
Agenda:

14:00 – 15:30 – Zajęcia plastyczne
Butterfly and orchids – “Oshibana” – japońska sztuka kolażu z suszonych rośli w połączeniu z “Orchidgami” – storczyki amerykańskie wykonane w technice origami – jedyne w swoim rodzaju warsztaty plastyczne prosto z Japonii

Prowadząca Joanna Bzdyl
Filolog – slawista UJ, kulturoznawca Bliskiego i Dalekiego Wschodu  UJ. Założycielka Warsztatów Kultury i Języka Chińskiego „Panda” w krakowskiej YMCA. Współorganizatorka festiwalu Święto Ogrodów, odbywającego się w Ogrodzie Botanicznym UJ. Wykonywany zawód to nauczyciel i tłumacz języka chińskiego oraz terapeuta zajęciowy, posiada także dyplom florysty, odbyła szkolenie z nauczania dzieci języka chińskiego w krakowskim Instytucie Konfucjusza oraz szkolenie z nauczania metodą Berlitz. Jest autorką artykułów dotyczących religii Dalekiego Wschodu które ukazały się w periodykach Polskiej Akademii Nauk, opublikowała też bajkę dla dzieci. Po rocznym pobycie na Tajwanie jest zauroczona kulturą azjatycką, zwłaszcza sztuką botaniczną. W podejściu pedagogicznym kieruje się filozofią Thomasa Gordona i Janusza Korczaka.

15:30 – 17:00 wspólne grillowanie

Na piknik należy się zarejestrować korzystając z formularza google:
https://forms.gle/eFknTWQFvWuUgNa76

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Małopolska Przyjazna Cudzoziemcom, prowadzonego przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.