Spotkanie w sprawie organizacji Festiwalu Wielokulturowego 2020

Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie organizacji i grup nieformalnych zawiązujących koalicję na rzecz organizacji Festiwalu Wielokulturowego 2020. Pomimo braku środków w budżecie miasta Krakowa na realizację tego zadania w tym roku, członkowie i członkinie Zespołu Otwarty Kraków wyszli/-ły z inicjatywą kontynuacji wydarzenia, które wrosło już w festiwalowy krajobraz naszego miasta i jest oddolną inicjatywą łączącą migrantów i migrantki oraz mniejszości zamieszkujące Kraków.


Na razie, możemy zdradzić, że powstanie Koalicja na rzecz Festiwalu Wielokulturowego, że będziemy działać pod koniec października, że już dziś mamy garść świetnych pomysłów i co najważniejsze – będziemy chcieli zapraszać, włączać, zarażać ideą kolejne organizacje i grupy!


Więcej szczegółów już wkrótce na naszym Fb i profilach organizacji i osób, które już zadeklarowały chęć współpracy, a są to m. in. Klub Ukraiński w Krakowie – Fundacja Zustricz, Fundacja Wspierania Kultury i Języka Polskiego im. Mikołaja Reja, Fundacja Współpracy Polsko Ukraińskiej “U-Work”, Fundacja One World – One Heart, profesor Janusz Mucha.