Zapraszamy na spotkanie “Women, society and migrant experience. How to stay together and strong” – 21 maja 2021

Serdecznie zapraszamy na spotkanie online „Women, society and migrant experience. How to stay together and be strong”, które odbędzie się 21 maja 2021 o godzinie 19 na platformie Zoom. Na wydarzenie obowiązuje rejestracja. Wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim. Zgłoszenia należy nadsyłać na adres: biuro@interkulturalni.pl.

Gościem spotkania będzie Nora Elizabeth Huerta Flores, Meksykanka mieszkająca w Krakowie. Wykładowczyni związana z Autonomous University of Nuevo Leon, aktywistka społeczna pracująca przez lata w północnym Meksyku z młodymi wolontariuszami i wolontariuszkami na rzecz integracji grup wykluczonych. Nora doświadczyła życia w różnych kręgach kulturowych. Mieszkała między innymi w USA, Hiszpanii, Francji, a teraz osiadła w Polsce.

Podczas spotkania Nora podzieli się z uczestnikami nie tylko swoją wiedzą uzyskaną jako współczesna nomadka, szukająca zakotwiczenia w środowiskach lokalnych, w których czasowo przebywała, ale także zachęci uczestników do rozmowy na temat tworzenia sieci wsparcia dla kobiet migrujących.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do wydarzenia online aby wspólnie porozmawiać o własnych doświadczeniach migracyjnych, napotkanych wyzwaniach, procesie adaptacyjnym i budowaniu nowego domu w Polsce.

Wydarzenie jest organizowane w partnerstwie z Fundacją One World One Heart. Wydarzenie jest finansowane ze środków Funduszu Azylu, Migracji i Integracji w ramach projektu Małopolska Przyjazna Cudzoziemcom realizowanego przez Wojewodę Małopolskiego.